Słupki w Google Analytics poszybowały naprawdę wysoko, gdy do gry na Prowly Magazine wkroczyli esportowcy. Wpis o e-booku „Marka w świecie esportu” otwiera listę napoczytniejszych tekstów w 2019 roku. Równie wysoko uplasowały się wywiad wideo z Aliganza Fashion Agency czy relacja z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, że tematy zza kulis cieszą się zainteresowaniem potwierdza też tekst o tym, kto dzisiaj tworzy Prowly.
Nie zatrzymuję Cię dłużej:) Przekonaj się, które teksty czytały się najlepiej:
E-book: Marka w świecie esportu
Jak wykorzystać esport i gaming w komunikacji marki? To jedno z zagadnień, które coraz częściej pojawia się w agendzie konferencji branżowych. Powód jest prosty. Sporty elektroniczne rozpychają się w branży rozrywkowej z niezłym rozmachem i coraz częściej przyciągają firmy spoza branży gier i technologii (nazywane markami nieendemicznymi). Wciąż jednak brakuje usystematyzowanej wiedzy dla agencji PR, jak komunikować o specyfice działań gamerów. Odpowiedzią na to jest nasz e-book, ktory przygotowaliśmy wspólnie z domem produkcyjnym Foszer Sawicki i agencją Mindspot Communication.
#PRCribs: Aliganza Fashion Agency
Jak powstała Aliganza Fashion Agency, pierwsza w Polsce agencja konsultingowa dla marek z branży mody? Rozmawiamy o tym z Anna Wiatr, CEO: „Przez pierwsze półtora roku pracowałyśmy
z Renatą tylko we dwie, stawiając głównie na świetne relacje z mediami i klientami. To było dla nas najważniejsze, bo pozwalało nam „dowieźć” obiecane efekty. Nie nazywałyśmy naszej pracy „usługą PR”, bo choć dbałyśmy o media relations oraz pisałyśmy i rozsyłałyśmy notatki prasowe (na początku faxem!), nasi klienci bardziej byli zainteresowani samym product placementem niż jakąś całościową polityką w zakresie komunikacji. To po prostu działało”.
Redakcja WOŚP w dniu finału
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obserwowałam z „centrum dowodzenia” — strefy redakcji, mieszczącej się na pierwszym piętrze studia wybudowanego przy Pałacu Kultury i Nauki. I myślę, że dopiero zdałam sobie sprawę, co (a raczej kto) świadczy o fenomenie tej organizacji. Jak wygląda praca organizacji od kuchni?
#KorpoGPS: Nocne e-maile. Kity i mity
Każdy z nas kiedyś to zrobił. Wysłał e-maila do szefa, podwładnego, kolegi z pracy albo klienta późno w nocy, bardzo wcześnie rano lub w niedzielę. Zastanawialiście się kiedyś, po co tak naprawdę to zrobiliście? Odpowiedzi szuka Magda Kieferling w cyklu #KorpoGPS.
Prowly, czyli kilka słów od nas. Rośniemy, ale chcemy zachować ducha startupu
Zazwyczaj na Prowly Magazine zapraszam PR-owców, ale tym razem pokusiłam się o mocno osobisty wpis od nas i o nas :) Zbiegł on się z etapem, w którym jako organizacja osiągnęliśmy break-even. Pomyślałam, że to dobry moment , by spytać, jak najstarsi stażem pracownicy pamiętają początki Prowly, jakie widzą największe wyzwania na przyszłość. Skonfrontowałam to z wypowiedziami osób, które są w ekipie od niedawna.
Kiedy mówi do nas historia. Jak w Muzeum POLIN zrobiliśmy cykl wywiadów z TVN24 pt.„Getto”
Bardzo ciekawe case study, dotyczące tego, jak mądrze prowadzić relacje z mediami podczas dużych projektów. Żaneta Czyżniewska zdradza, jak od kuchni wyglądała współpraca Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i TVN24 przy okazji przygotowywania cyklu „Getto”. Dużo inspiracji dla wszystkich, żywo zainteresowanych tematem media relations.
Jak dbać o relacje z domowej kanapy? 5 zasad efektywnej pracy zdalnej
Od niedawna coraz mocniej testujemy w Prowly pracę zdalną. Oczywiście nasze biuro przy Madalińskiego wciąż jest otwarte :) Przy okazji zastanawiamy się, czy w takich zawodach, jak PR-owiec czy marketingowiec (gdzie podstawą są relacje) home office wchodzi w grę? Na rynku pojawia się coraz więcej głosów „na tak”. Marlena Stremler, SocialCube, która ma spore doświadczenie w tej materii, dzieli się swoimi sposobami na dobrą organizację czasu.
Storytelling: Czy biznes zawsze potrzebuje historii?
Czy biznes zawsze potrzebuje historii? Kto powinien sięgać po marketing narracyjny? Czy jest tak – na co zwrócił jakiś czas temu uwagę Paweł Tkaczyk – że łatkę „storytelling” przyczepia się dziś właściwie do wszystkiego, co ociera się o komunikację? Jak historię wykorzystują w informacjach prasowych PR-owcy?
Effie Awards: konkurs rozwiązań, które budują biznes
Na przestrzeni lat zmieniały się trendy w podejściu do realizacji kampanii, sposoby, narzędzia komunikacji i ich role, które przyczyniały się do efektywności biznesu dzięki nowym obszarom komunikacji, innowacjom czy rozwiązaniom. Między innymi dlatego właśnie w tegorocznej edycji Effie Awards pojawiła się nowa kategoria: Positive Change: PR-Led i Employer Branding. Jako partner konkursu, przygotowaliśmy w tym roku cykl, w ramach którego przedstawiliśmy Wam zasady oceniania kampanii zgłoszonych do Effie, główne mierniki efektywności działań PR, najlepsze case studies z ubiegłych lat oraz narzędzia, które pomogą jeszcze lepiej mierzyć siłę rażenia PR-owych aktywności.
To były najchętniej czytane teksty w tym roku, ale uwierz: tego jest więcej. Chcesz być na bieżąco? Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera.